Ying, czyli niedźwiadek-niejadek

Ying, czyli niedźwiadek-niejadek
fot. www.nasze-zoo.pl/C. Hammer Pracownicy Naszego Zoo walczyli z zaburzeniami żywieniowymi u jednego z bliźniaków pandy czerwonej.
istotne.pl nasze zoo

Opiekunowie zwierząt przez kilka tygodni intensywnie pracowali nad zaburzeniami żywieniowymi małego niedźwiadka. Podczas gdy jego brat Yang zjadał to, co polecała mu ich mama, Ying uparł się, że będzie jeść wyłącznie bambus.

Tyle że sam bambus to za mało, dorastający niedźwiadek musi dostarczać swojemu organizmowi dużo więcej wartości odżywczych. Kontrolne ważenie wykazało, że Ying waży tylko połowę tego, co jego brat. Był to wystarczający powód, aby zabrać malucha za kulisy, obdarzyć go szczególną opieką i rozpieszczać przysmakami niebędącymi pędami bambusa.

Po dwóch tygodniach podawania papki ze specjalnej mączki dla pand, minerałów oraz witamin wymieszanych ze startymi warzywami i owocami waga Yinga wzrosła o 1/3. Mógł on opuścić kwarantannę.

Urodzeni w 2014 roku bracia pandy czerwonej Ying i Yang znowu zamieszkali razem. Tym razem jednak nie w zagrodzie rodziców, ponieważ ci zajęci są planowaniem kolejnego potomstwa.

Nasze Zoo/ii