Muzyczne piątki na skwerze ks. Popiełuszki

Muzyczne piątki na skwerze ks. Popiełuszki
fot. MDK Zgorzelec W ubiegłym roku to był eksperyment. Udany!
istotne.pl koncert, mdk zgorzelec

Kiedy na skwerze ks. Popiełuszki grały zespoły Kraków Street Band czy Castle Dreams, słuchały ich rzesze mieszkańców Zgorzelca i Görlitz. W tym roku ma być podobnie. Cykl „Muzyczne piątki” wciąż jest świeżym pomysłem, ale to już jest pewne – mieszkańcom obu naszych miast bardzo przypadł do gustu. Dlatego właśnie zapraszamy na skwer ks. Popiełuszki ponownie.

  • 10 lipca, godz. 19 – zespół muzyki barokowej Nova Capela Polska
  • 17 lipca, godz. 17 – Anna Lipiak, fortepian, utwory Chopina, Lista
  • 24 lipca, godz. 17 – kapela podwórkowa Lubin City
  • 7 sierpnia, godz. 17 – Anna Lipiak, fortepian, utwory Chopina, Rachmaninowa, Schumanna
  • 14 sierpnia, godz. 17 – zespół Bum Bum OrkeStar.

Anna Lipiak, młoda, obiecująca polska pianistka. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zgorzelcu pod okiem Cezarego Kłosa, a potem także Grzegorza Niemczuka. Muzyczną edukację kontynuowała na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki w Cieszynie. Występowała w wielu miejscach w Polsce oraz Europie (Czechy, Francja, Niemcy, Słowacja, Włochy), gdzie otrzymywała bardzo pozytywne recenzje.

Kapela podwórkowa Lubin City powstała w 2011 r. Od tego czasu koncertowała na różnych imprezach i festiwalach. Zespół ma w repertuarze utwory własne oraz piosenki innych, znanych artystów podwórkowych, takich jak: Kapela z Ulicy Chmielnej oraz Kapela Czerniakowska z Warszawy, Stanisław Wielanek, Stanisław Grzesiuk, a także piosenki lwowskie.

Bum Bum OrkeStar łączy muzykę bałkańską, klezmerską i tradycyjną muzykę polską. Zespół potrafi zaskoczyć energią, ale też wzruszyć rzewną melodią. Każdy koncert jest niepowtarzalny i nieobliczalny. A to za sprawą 5 muzyków (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, tapan), którzy kochają to, co robią, a grając, generują masę pozytywnej energii niczym słynne, bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe.

UM Zgorzelec