Pościg transgraniczny za seryjnym złodziejem

Pościg transgraniczny za seryjnym złodziejem
fot. MZ W wyniku współpracy niemieckich i polskich policjantów w ręce funkcjonariuszy ze Zgorzelca wpadł mężczyzna podejrzany o liczne kradzieże. Do zatrzymania doszło po pościgu transgranicznym za skradzionym samochodem.
istotne.pl policja, kradzież, pościg

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu dostawczego z terenu Niemiec. Podejrzany to 27-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Zgorzelec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak dyżurny zgorzeleckiej policji otrzymał zgłoszenie o pościgu transgranicznym za skradzionym w Niemczech autem. Kierowca, uciekając przed niemieckimi funkcjonariuszami, po przekroczeniu granicy i wjechaniu na teren Polski porzucił pojazd.

Policjanci ze Zgorzelca rozpoczęli poszukiwania kierującego. W działaniach udział wziął również przewodnik z psem tropiącym. Pies doprowadził funkcjonariuszy do jednej z prywatnych posesji. Tam policjanci znaleźli mężczyznę uciekającego wcześniej skradzionym samochodem.

Na miejscu funkcjonariusze znaleźli również inne przedmioty pochodzące z kradzieży dokonanych najprawdopodobniej też na terenie Niemiec, m.in. motorower, siatkę ogrodzeniową i sprzęt ogrodniczy.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

KPP Zgorzelec/ii