Jaka emerytura? Ponad milion użytkowników zaufało Platformie ZUS-u

Jaka emerytura? Ponad milion użytkowników zaufało Platformie ZUS-u
fot. www.zus.pl Liczba zarejestrowanych osób na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest już siedmiocyfrowa, do serwisu internetowego Zakładu dołączył bowiem milionowy użytkownik. A liczba ta ciągle rośnie...
istotne.pl pieniądze, zus

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to pierwszy i największy polski e-urząd. Pierwsi użytkownicy zarejestrowali na niej swoje konta prawie dwa lata temu, bo w połowie 2012 r. Od tego momentu rośnie jej popularność, a za nią liczba użytkowników.

A co zyskali klienci ZUS dzięki uruchomieniu platformy? Przede wszystkim ciągły dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Emeryci i renciści mają możliwość weryfikacji wysokości swoich świadczeń, pracujący na bieżąco sprawdzają, czy pracodawca odprowadza za nich składki. Przedsiębiorcy dokonają na niej swoich rozliczeń z ZUS, wysyłają dokumenty, a nawet opłacają składki. Jedno z rozwiązań serwisu – kalkulator emerytalny – w oparciu o dane zapisane na koncie i projekcję przyszłych zarobków wylicza prognozowaną emeryturę.

Na profilu YouTube Elektroniczny ZUS można dowiedzieć się więcej o platformie i jej funkcjonalnościach, a także ubezpieczeniach społecznych.

ZUS Legnica/ii