Bawili się dla Hani

Bawili się dla Hani
fot. UGiM Bogatynia W sobotę 11 kwietnia Bogatynia udowodniła, że dla jej mieszkańców nie ma rzeczy niemożliwych. Impreza charytatywna „Bawimy się dla Hani” przyciągnęła tłumy mieszkańców gminy.
istotne.pl 0 pomoc, bogatynia, charytatywność, miasto zgorzelec

Reklama

W sobotnią akcję włączyły się niemal wszystkie organizacje i stowarzyszenia z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. W różnych miejscach placu przy Urzędzie Miasta mieszkańcy mogli skosztować pysznego ciasta, popcornu, waty cukrowej czy też świeżo przygotowanej dziczyzny.

Ponadto Bogatyński Ośrodek Kultury oraz bogatyński oddział Klanzy zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji, wśród których były między innymi: malowanie twarzy, malowanie gipsowych figurek czy też balonowe kreacje.

Festyn to również zabawa na zamkach dmuchanych, przejażdżki konne, przejażdżki motocyklami oraz quadami.

Jedną z wielu atrakcji były także występy artystyczne. Na scenie mogliśmy zobaczyć zespół Yamayka, dzieci z bogatyńskich przedszkoli, sekcję taneczną Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, miłośników zumby, zespół Bogatynianie, Mirellę Puchowską oraz niepowtarzalny zespół Kramer.

Punktem kulminacyjnym całej imprezy była licytacja niepowtarzalnych gadżetów, która okazała się prawdziwych strzałem w dziesiątkę. Najpopularniejsze były podarunki od gwiazd: Justyny Steczkowskiej oraz Ewy Wachowicz. Łączna kwota, jaką udało się zebrać podczas licytacji, to ponad 7 300 zł.

Przez cały czas trwania imprezy ulicami miasta przechadzały się wolontariuszki przebrane za barwne postacie z bajek. Mogliśmy spotkać Kubusia Puchatka, Myszkę Miki, kota Garfielda czy też Hello Kity. Była to wspaniała atrakcja dla najmłodszych mieszkańców Bogatyni.

Dochód z całej imprezy zostanie przekazany na konto małej Hani, która potrzebuje naszej pomocy. Jak mówi pani Kamila, mama Hani, potrzeb jest bardzo wiele.

Bogatynia po raz kolejny pokazała, że w chwilach trudnych potrafi być razem! Zjednoczeni w jednym celu: pomóc małej Hani. Jak informują organizatorzy do dnia 11 kwietnia w ramach akcji „Bawimy się dla Hani” udało się zebrać około 43 000 zł! A to nie koniec! Przed nami jeszcze charytatywny Turniej Piłkarski oraz Maraton Zumby.

UGiM Bogatynia/ii

Reklama