Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż

Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż
fot. UM Zgorzelec Wszystkich sympatyków lekkiej atletyki, skoku wzwyż, pasjonatów sportu i tych, którzy po prostu lubią dobrą zabawę, zapraszamy do Zgorzelca na Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż.
istotne.pl lekkoatletyka

Impreza, którą już od 26 lat żegnamy Stary Rok, tym razem odbędzie się 29 grudnia w hali przy ul. Maratońskiej. Początek o 10:00.

W ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji konkursu uczestniczyło aż 37 sportowców, w tym wielu lekkoatletów na co dzień trenujących w różnych klubach sportowych, ale niekoniecznie specjalizujących się w tej akurat konkurencji, i kilkoro dzieci (sześciolatków i młodszych).

Skoki odbywały się w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze, przy muzyce, która przypominała o przedsylwestrowym – było nie było – charakterze spotkania. I podobnie będzie z pewnością także w tym roku. Zapraszamy chętnych i oglądających do wspólnej zabawy! A startować mogą wszyscy, bez ograniczeń, bo w tym konkursie chodzi zwyczajnie o dobrą zabawę.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Zgorzelec, CSR Zgorzelec, Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu i MKS „Osa” Zgorzelec.

Pomysłodawcą konkursu był nieżyjący już trener Michał Korda, który 30 grudnia 1983 roku zaprosił swoich wychowanków, skoczków wzwyż, do takiego niebanalnego sportowego zakończenia roku. Pierwsze edycje zainicjowanego wówczas pojedynku skoczków wzwyż miały charakter wewnątrzszkolny i do 1991 roku odbywały się w nieistniejącym już dziś „ekonomie”, mieszczącym się obok zgorzeleckiej „trójki”. W 1991 roku imprezę przeniesiono do Szkoły Podstawowej nr 4 (dzisiaj Gimnazjum nr 1), gdzie szybko stała się częścią szkolnej tradycji.

Łatwo obliczyć, że gdyby ta sylwestrowa zabawa sportowa odbywała się rokrocznie, dzisiaj zapraszalibyśmy na 31, a nie 26 konkurs. Niestety, z różnych przyczyn, pięć edycji sympatycznej zabawy nie doszło do skutku. Ważne jednak, że od kilku lat kontynuujemy tę tradycję. I cieszymy się, że od wielu lat konkurs ma swoich stałych bywalców, do których co roku dołączają nowi sympatycy tej pięknej konkurencji, ale też lekkiej atletyki w ogóle.

Miło też, że zaproszenia do udziału w zabawie chętnie przyjmują studenci, zawodnicy zaprzyjaźnionych klubów i osobowości sportowe tej miary co Magdalena Ogrodnik (dziewięciokrotna mistrzyni Polski w skoku wzwyż w kategoriach od młodzika do seniora) czy Gabrysia Szkolnicka, dzisiaj studentka i zawodniczka Uniwersytetu Akron w USA.

Renata Burdosz/ii