W poezji śpiewanej zgorzelecka młodzież nie ma sobie równych

W poezji śpiewanej zgorzelecka młodzież nie ma sobie równych
fot. Powiat Zgorzelecki W sobotę 10 maja w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyły się eliminacje wojewódzkie 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wśród uczestników z całego Dolnego Śląska znaleźli się uczniowie szkół Powiatu Zgorzeleckiego.
istotne.pl konkurs, literatura, artur bieliński

Po sukcesie na eliminacjach powiatowych w Zgorzelcu i rejonowych w Jeleniej Górze nasi pokazali, że w kategorii poezji śpiewanej są najlepsi w województwie.

Agnieszka Weryszko z LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu wraz z Emilem Smardzewskim z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa zajęli pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie).

Natomiast Krzysztof Oleksyn z LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu otrzymał wyróżnienie również z szansą udziału w finale – po wcześniejszym wysłaniu swojego nagrania do Włocławka.

To już drugi rok z rzędu zgorzeleccy uczniowie trafiają do finału. W roku ubiegłym finalistką była Maria Ilczyna, absolwentka LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

Zarówno w eliminacjach powiatowych, regionalnych, jak i wojewódzkich naszych zwycięzców finansowo wspierał starosta Artur Bieliński.

Powiat Zgorzelecki/ii