Wlali kwas do mieszkania byłego kompana, dom obrzucili jajkami, grozili mu śmiercią

Wlali kwas do mieszkania byłego kompana, dom obrzucili jajkami, grozili mu śmiercią
fot. Wikimedia Commons Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Zgorzelca, podejrzanym o to, że celem wywarcia wpływu na uczestnika postępowania karnego kierowali pod jego adresem groźby pozbawienia życia.
istotne.pl prokuratura, kradzież

W innym postępowaniu, prowadzonym w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze, kilku osobom postawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów osobowych. Osoby te działały w różnych konfiguracjach, a po zatrzymaniu większość z nich złożyła wyjaśnienia obciążające współsprawców.

Dwóch z podejrzanych w sprawie związanej z kradzieżami samochodów – 26-letni Damian W. i 21-letni Krzysztof A. – chcąc zemścić się na innym podejrzanym w tym postępowaniu i wpłynąć na jego postawę, która według nich szkodziła ich interesom, podjęło działania mające na celu zastraszyć byłego kompana.

22 października 2014 roku W. i A. wlali do wnętrza zajmowanego przez pokrzywdzonego mieszkania kwas masłowy (po odgięciu łomem drzwi wejściowych). Wcześniej próbowali w tym celu w drzwiach wywiercić otwór, co im się jednak nie udało. Oprócz tego grozili swojemu znajomemu pozbawienia życia, a także obrzucili jajkami okna jego mieszkania.

Dwa dni po tym zdarzeniu jeden z nich na klatce schodowej, w której znajdowało się to mieszkanie, namalował szereg napisów o obelżywej treści pod adresem pokrzywdzonego.

Miesiąc później za pomocą noża obaj podejrzani przebili cztery opony w samochodzie należącym do siostry pokrzywdzonego.

W grudniu 2014 roku informacje o tych zdarzeniach dotarły do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Po ich błyskawicznej weryfikacji prokurator polecił zatrzymanie obu mężczyzn, którym przedstawił zarzuty wywierania wpływu na współpodejrzanego, a także zniszczenia mienia o wartości powyżej 2600 złotych.

Sąd tymczasowo aresztował zastraszających. Grozi im do 5 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii