Zgorzelec-Görlitz Campus Open Air 2015

Zgorzelec-Görlitz Campus Open Air 2015
fot. UM Zgorzelec Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od Campus Open Air 2015.
istotne.pl festiwal, koncert

Kolejna, 14. już edycja wydarzenia, za sprawą którego kampus uczelniany Hochschule Zittau/Görlitz przeobraża się w międzynarodową scenę muzyczną, odbędzie się 4 i 5 czerwca. Wśród wykonawców m.in. zespoły Tytan i Chrzan!

Czternastą edycję festiwalu, który odbywać się będzie pod patronatem burmistrza Miasta Zgorzelec, otworzy polsko-niemiecki song slam – rywalizacja polskich i niemieckich muzyków z naszego regionu, którzy będą walczyć o wyrażone siłą braw uznanie publiczności. Zwycięzcą zostanie ten, kto po 5-minutowej prezentacji otrzyma największy aplauz. Przed konkursem koncert akustyczny wrocławskiej grupy Chrzan!

A już następnego dnia, w piątek 5 czerwca, kulminacja tegorocznej edycji Campus Open Air. Zaczynamy już koło południa, niezmiennie od warsztatów i wystaw na terenie uczelnianego campusu. Wieczorem zaś spotykamy się na muzycznym party, które otworzy grupa Tytan. Oprócz nich na campusowej scenie zaprezentują się także: Ogrom Circus, Vermones, Fatcat, Driving for Sunken Treasure i holenderska grupa Bazzookas. Nie mniej ciekawie zapowiada się nocne afterparty z udziałem m.in. grup: I’m Not A Band, Schmitzkatzki i Typecell, które wystąpią na obu poziomach uczelnianego budynku, w stołówce i auli.

Czwartek – od godz. 18:00 – wstęp wolny!
Piątek – od 12:00 do 17:00 – wstęp wolny!
od 17:00 do sobotniego poranku za biletami: normalne – 10 €; studenci i uczniowie – 8 € (za okazaniem ważnej legitymacji).

Renata Burdosz