Truck i Bus: 90 skontrolowanych pojazdów, jeden pijany kierowca ciężarówki

Truck i Bus: 90 skontrolowanych pojazdów, jeden pijany kierowca ciężarówki
fot. freeimages.com (domaz_dk) Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności zapobieganie wypadkom oraz eliminowanie nieprawidłowości w międzynarodowym i krajowym transporcie.
istotne.pl alkohol, policja, mandat

W trakcie prowadzonej na drogach powiatu zgorzeleckiego akcji pod kryptonimem Truck i Bus funkcjonariusze skontrolowali 96 pojazdów, przede wszystkim samochodów ciężarowych i autobusów.

Policjanci sprawdzali m.in. dokumentację uprawniającą do przewozu osób i towarów, sposób ich przewożenia, stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie norm czasu pracy, a także stan techniczny pojazdów.

W czasie działań uwagę policjantów zwrócił kierujący samochodem ciężarowym na autostradzie A4, jadący w kierunku Wrocławia. Już pierwsze słowa kierowcy wskazywały, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. Kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był przekonany, że… jedzie w kierunku Niemiec, a nie Wrocławia.

Co więcej, 14 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 16 zatrzymano dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

KPP Zgorzelec/ii