Dorota Piotrowska Project feat. Jeremy Pelt wystąpią w Zgorzelcu!

Dorota Piotrowska Project feat. Jeremy Pelt wystąpią w Zgorzelcu!
fot. UM Zgorzelec Wybitna polska perkusistka jazzowa Dorota Piotrowska zaprezentuje w Zgorzelcu swój autorski projekt muzyczny. Gościem specjalnym jej koncertu w zgorzeleckim domu kultury będzie światowej sławy amerykański trębacz Jeremy Pelt.
istotne.pl koncert, jazz, mdk zgorzelec

Dorota Piotrowska pochodzi z Lubina, ale od kilku lat na stałe mieszka w Nowym Jorku, na którego scenie jazzowej znana jest z kompozycji obejmujących nowoczesne motywy zakorzenione w tradycyjnych rytmach. Jej zespół łączy neo-bop i wpływy muzyki latynoskiej z odniesieniem do tańca i literatury.

Od przyjazdu do USA w 2010 roku kariera młodej polskiej perkusistki rozwija się w zawrotnym tempie. Współpracowała z wybitnymi muzykami światowego jazzu, wśród których wymienić można takie nazwiska, jak: George Garzone, Sam Newsome czy Mike Rodriguez.

Występowała w najlepszych nowojorskich klubach jazzowych: Iridium, Smalls, Zinc Bar, Cornelia Street Jazz Café czy Lenox Lounge i najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata: Carnegie Hall czy Lincoln Center Avery Fisher Hall.

Podczas koncertu w Zgorzelcu międzynarodowy kwintet Dorota Piotrowska Project zaprezentuje się w składzie:

  • Dorota Piotrowska (perkusja)
  • Jeremy Pelt (trąbka)
  • Ismel Wignall (instrumenty perkusyjne)
  • Michał Barański (bas)
  • Dominik Wania (fortepian).

Koncert odbędzie się w poniedziałek, 29 września, w zgorzeleckim MDK (ul. Parkowa). Początek o 19:00. Bilety do nabycia w dniu koncertu od 18:00 (35 zł – normalny, 25 zł – ulgowy).

UM Zgorzelec/ii