Nowy tydzień w MDK (18.05-25.05)

Nowy tydzień w MDK (18.05-25.05)
fot. Qbanez/Wikimedia Commons To będzie tydzień trzech dużych wydarzeń w naszym MDK! Pozwólcie więc, że to właśnie na nich dziś się skupimy.
istotne.pl literatura, kino, film, koncert, samorząd, janusz pawul

Pierwsze to pokaz tańca i mody młodzieżowych grup tanecznych prowadzonych w MDK przez Innę Błaszczyk. Na pokaz zapraszamy we wtorek 19 maja, początek godz. 18:30. W holu pod zieloną kopułą w specjalnie przygotowanych układach tanecznych zaprezentują się podopieczni naszej znakomitej choreograf: od tych najmłodszych do najstarszych z zespołu tanecznego Inna Show. Będzie też można podziwiać kreacje przygotowane m.in. przez sklepy Infanti, Agdar, New Men, Martes Sport oraz sklep Beaty Świderskiej-Paszkiewicz. Tradycyjnie jedną z największych atrakcji będzie pokaz sukien ślubnych. To trzeba zobaczyć! Wstęp wolny.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Drugim wydarzeniem, na które chcielibyśmy wszystkich zaprosić, jest sobotni koncert „Muzyczna Zadyma 2015”. Na scenie MDK zagrają zespoły: Sweet Kitty, KoRdon, Quarter Pipe, Syntezja oraz Lazy 5. Początek zadymowego grania godzina 18. Wstęp wolny!

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Mocno namawiamy Was także na niedzielę. Tego dnia o godz. 17 zbieramy się w sali widowiskowej, by w blasku świec, otoczeni zapachem świeżej kawy, czytać poezję dedykowaną naszym matkom, mamom i mamusiom. Wieczór zapowiada się niesamowicie. Zapraszamy młodzież i zapraszamy mamy. Jesteśmy pewni, że będzie wzruszająco. Wstęp wolny!

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Poza tym, zapraszamy oczywiście do naszego kina Poza Nova, gdzie w tym tygodniu „Fanka” w reż. Jeanne Herry. To czarna komedia o tym, jak daleko może się posunąć fanka dla swojego idola. W filmie poznacie Muriel, która jest mitomanką, której wciąż przytrafiają się niewiarygodne historie. Jest też fanką numer jeden gwiazdora pop Vincenta Lacroix. A że czasem marzenia się spełniają... Pewnego wieczoru w drzwiach mieszkania Muriel staje nie kto inny, tylko sam Vincent Lacroix.
To trzeba zobaczyć, a bilety tylko po 11 zł. Światło gaśnie od pon. do środy o godz. 18:31.

Z wydarzeń, które w tym tygodniu będą miały miejsce pod zieloną kopułą, szczególną uwagę chcielibyśmy Wam zwrócić także na uroczystą, polsko-niemiecką sesję samorządów Zgorzelca i Görlitz. Doroczne spotkanie rajców odbędzie się 22 maja, początek godz. 16:30. Oprócz tematów bieżących, dotyczących polsko-niemieckiej współpracy, w obecności radnych wręczone zostaną medale „Zasłużony dla Europamiasta Zgorzelec-Görlitz”. Warto to zobaczyć, warto wziąć w tym udział.

Zapraszamy!

Janusz Pawul