Koncert Charytatywny na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej

Koncert Charytatywny na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej
fot. www.pah.org.pl Wydarzenie swoim patronatem objął burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Naszą misją jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenia cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Każdy z nas przyczynia się do ratowania życia ludzi. Dbamy o to, by nasza pomoc zapewniała długotrwały i stabilny rozwój regionu dotkniętego wojną czy kataklizmem.

Przytoczone powyżej motto pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej wpisuje się we wszystkie akcje pomocowe, prowadzone w każdym zakątku świata, gdzie potrzebna jest pomoc. Działania PAH to nie tylko Nepal, ale też:

  • Somalia, gdzie od 2012 r. PAH realizuje projekt wodno-sanitarny i niesie pomoc uchodźcom wewnętrznym
  • Sudan Południowy, gdzie od 2012 r. we współpracy z CARITAS realizowany jest projekt wodno-sanitarny i prowadzona jest dystrybucja nieżywnościowych środków pierwszej pomocy
  • Filipiny, gdzie PAH jest obecny od 2013 r., niosąc pomoc ludności wysp zniszczonych przez cyklon
  • Haiti – gdzie pomagamy od tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, które nawiedziło to miejsce w 2010 r.
  • Strefa Gazy – gdzie PAH od 2006 roku do chwili obecnej realizuje projekt mający zapewnić mieszkańcom strefy dostęp do wody pitnej i edukację
  • Syria – gdzie od roku 2012 PAH dostarcza mieszkańcom obozu dla uchodźców żywność (współpracuje z lokalną piekarnią), pomoc medyczną, koce, środki czystości
  • Afganistan – gdzie PAH realizuje długofalowy projekt i stara się zapewnić ludności dostęp do wody i sanitariatów oraz edukację, tak aby ludzie nie stać przed wyborem: albo idziesz po wodę, albo do szkoły
  • Ukraina – gdzie od 2014 roku przesiedlono ponad 1 255 680 tys. ludzi, a ponad 600 000 zostało zmuszonych do ucieczki z rejonu walk – PAH organizuje dla przesiedleńców i uchodźców pomoc medyczną, żywność, środki czystości.

PAH działa również w Polsce, skupiając się przede wszystkim wokół programu dożywiania dzieci PAJACYK, dzięki którym zapewnia dzieciom posiłki w szkołach i świetlicach w roku. W roku 2014/2015 pomoc objęła 87 placówek w całej Polsce.

Organizując kolejny już koncert charytatywny w Zgorzelcu (poprzedni odbył się 1 października 2011 r.), chcieliśmy potwierdzić, że w naszym mieście nie brakuje ludzi, dzięki którym świat staje się lepszy.

PlakatPlakatfot. UM Zgorzelec

Wszystkich, którzy myślą tak jak my, zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w Koncercie Charytatywnym na rzecz PAH. Patronat nad koncertem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Macieja Moskwy „Syria: odcięci przez wojnę”.

Dzień: 29 maja 2015 r., godzina 18:00; miejsce: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu ul. Parkowa 1. Cena biletu zależna od hojności darczyńcy.

Sprzedaż biletów: hol MDK 25-29 maja 2015 rok, godziny od 16:00 do 19:00.

Organizatorzy:

  • Gimnazjum i Liceum COGITO w Zgorzelcu
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

Partnerzy: Urząd Miasta w Zgorzelcu, Polska Akcja Humanitarna, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Departament Druku s.c.

Renata Burdosz