Bądź w MDK w Międzynarodowym Dniu Teatru

Bądź w MDK w Międzynarodowym Dniu Teatru
fot. MDK Zgorzelec Pod zieloną kopułą MDK będzie można obejrzeć komedię „Ostatnia sztuka” Bogusława Schaeffera. Nawiązuje ona do najważniejszych pozycji w dorobku autora, takich jak „Kwartet” czy „Scenariusz dla trzech aktorów”.
istotne.pl teatr, mdk zgorzelec

„Ostatnia sztuka” to groteskowe studium procesu powstawania dzieła scenicznego, a jednocześnie zabawna refleksja nad otaczającą nas rzeczywistością oraz miejscem aktora, autora i widza we współczesnym teatrze.

W „Ostatniej sztuce” grają Grzegorz Matysik i Bogdan Słomiński. Spektakl miał swoją prapremierę 4 lutego 2014 w Teatrze Powszechnym w Warszawie, a premierę 7 lutego 2014 w Teatrze Groteska w Krakowie.

Warto zobaczyć „Ostatnią sztukę”. To rzecz o teatrze, o sztuce, o życiu, o przewrotności i przede wszystkim o relacji autor–aktor. A w Schaefferze najcenniejsze jest to, że potrafi sam się z siebie śmiać. Zaprasza także twórców teatru i widzów do nabrania dystansu do samych siebie, do nietraktowania się zbyt poważnie, bo tak łatwiej żyć. U niego nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje. Wszystko może się odwrócić w każdą stronę. Nie można niczego przewidzieć.

27 marca (piątek), godz. 18:00 sala widowiskowa MDK, bilety 15 zł (już w przedsprzedaży).

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Bogusław Schaeffer – wybitny polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny, dramaturg i pedagog. Autor książek i artykułów na temat muzyki współczesnej oraz historii muzyki. W dorobku Bogusława Schaeffera znajduje się trzysta utworów i dwadzieścia dwa gatunki muzyczne, pełnospektaklowe sztuki teatralne, książki.

Grzegorz Matysik – syn aktora Ferdynanda Matysika, aktor teatralny i filmowy, reżyser, tłumacz. Pracował w Teatrze Słowackiego, Teatrze STU i w teatrze w Zielonej Górze.

Bogdan Słomiński – aktor teatralny i filmowy, absolwent szkoły łódzkiej, od 1992 przez 22 lata w Teatrze Słowackiego w Krakowie, od 2010 do 2013 aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Janusz Pawul/ii