Protest na A4, będą utrudnienia w ruchu

Protest na A4, będą utrudnienia w ruchu
fot. freeimages.com (svilen001) Zgorzelecki magistrat informuje, że 23 marca w godzinach od 10:00 do 18:00 na Drodze Krajowej 30 (ul. Słowiańska), tj. od zjazdu z autostrady A4 do ronda Solidarności, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.
istotne.pl a4, protest

Ich bezpośrednią przyczyną będzie akcja protestacyjna zorganizowana przez przewoźników sprzeciwiających się działaniom rządów państw członkowskich UE, w tym Niemiec i Francji, a także rządów państw trzecich (m.in. Federacji Rosyjskiej), utrudniających prowadzenie na terytorium tych krajów działalności gospodarczej, w szczególności działalności w branży przewozu drogowego towarów.

Jak informują organizatorzy, protest rozpocznie się na węźle Zgorzelec (skrzyżowanie autostrady A4 z drogą krajową 94) i będzie polegał na bardzo wolnym przemieszczaniu się po drodze krajowej 30, od węzła w kierunku ronda Solidarności, około 40 oflagowanych pojazdów ciężarowych. Protestujący nie wykluczają, że w ramach akcji kilka ciężarówek będzie się poruszać tylko po rondzie, co może być powodem dodatkowych utrudnień.

Utrudnienia w ruchu drogowym obejmą także węzeł Godzieszów (skrzyżowanie drogi krajowej 94 z drogą 296).

UM Zgorzelec/ii