Kreatywne lato w Centrum Messiaen

Kreatywne lato w Centrum Messiaen
fot. Meetingpoint Music Messiaen Europejskie Centrum Edukacyjno-Kulturalne Meetingpoint Music Messiaen zaprasza na wakacyjne warsztaty ekologiczno-artystyczne „Kreatywne lato w Centrum Messiaen” dla dzieci w wieku 7-13 lat.
istotne.pl warsztaty

Termin warsztatów: 06.07-24.07.2015 r., od pon. do pt., w godz. 8:30-15:30
Koszt: 100 zł/tydzień za osobę (w tym wyżywienie, ubezpieczenie i opieka pedagogów)
Zgłoszenia do 30 czerwca 2015 r. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy o warsztatach:

W ramach 3-tygodniowych zajęć rozwijamy umiejętności manualne dzieci, realizujemy program gier poznawczych i zabaw, uczymy, jak myśleć plastycznie, i odkrywamy nowe pasje. Pobudzamy do twórczego myślenia, pokazujemy różne aspekty sztuki i opowiadamy o historii miejsca byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A, a także o ekologii tego miejsca i możliwościach środowiska względem sztuki.

Młodszym dzieciom (7-10 lat) pozwalamy na kształtowanie nowych umiejętności w grupie i indywidualnie, natomiast starszym (11-13 lat), oprócz dobrej zabawy, dajemy możliwość zdobycia konkretnych umiejętności i młodzieżowego dyplomu animatora kultury, który będzie certyfikatem potwierdzającym udział w warsztatach, i poznanie technik animacji społeczno-kulturalnych.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają bliżej sztuki plastyczne, fotografię analogową (otworkową), ekologię, animację, teatr i literaturę pod okiem wykwalifikowanych pedagogów i artystów!

Więcej informacji na: fundacjacentrum.eu.

ECEK Zgorzelec/ii