Awaria sieci wodociągowej

Awaria sieci wodociągowej
fot. freeimages.com (macleod) PWiK „Nysa” Sp. z o.o. informuje, że w związku z dużą awarią na sieci wodociągowej może wystąpić zmiana barwy i podwyższenie mętności wody w sieci. Aktualnie trwają prace nad lokalizowaniem awarii.
istotne.pl awaria

Poniżej komunikat PWiK „Nysa”:

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 czerwca 2015 roku usunęliśmy awarię na sieci w rejonie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Henrykowskiej w Zgorzelcu. Niestety usunięcie awarii wymagało wyłączenie Stacji Uzdatniania Wody na ok. 2 godziny. Takie działania powodują zmianę kierunku przepływu wody w sieci, co w ostateczności skutkuje podwyższeniem mętności i zmianą barwy podawanej wody do sieci.

Usunięta awaria nie zmniejszyła jednak dużego wycieku podawanej do sieci wody. Aktualnie nasze przedsiębiorstwo zmobilizowało wszystkie siły w celu lokalizacji awarii, która jest przyczyną zmiany ciśnienia wody w sieci oraz może powodować zaburzenie jej jakości.

Za wszelkie utrudnienia spowodowane usuwaniem awarii uprzejmie przepraszamy.

Dołożymy wszelkiej staranności aby jak najszybciej zminimalizować skutki prowadzonych prac. Niezwłocznie poinformujemy naszych Odbiorców po zakończeniu prac o usunięciu awarii.

Zarząd Spółki

UM Zgorzelec