Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka
fot. UGiM Bogatynia W kalendarzu jest kilka takich dni, które wywołują uśmiech na twarzy, a co za tym idzie – radość i ogromną satysfakcję. Niewątpliwie takimi datami są wyczekiwane przez najmłodszych Dni Babci i Dziadka, przypadające kolejno na 21 i 22 stycznia.
istotne.pl bogatynia, dzień babci, dzień dziadka, bok - mcc

W gminie Bogatynia Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest również w sposób bardzo szczególny. Odbywają się spotkania, przedstawienia i uroczystości przepełnione wierszykami, piosenkami i życzeniami słanymi w stronę niezastąpionych Babć i Dziadków.

Dzieci, przygotowując się do wystąpień, nie zapominają także o drobnych prezentach i upominkach, które później zajmują honorowe miejsca na kominkach i w gablotach z rodzinnymi pamiątkami.

Jednak najważniejsza w tym dniu jest pamięć i wielkie serce, które są najpiękniejszym prezentem dla Babci i Dziadka. Często przecież zdarza się tak, że to właśnie wnukowie stają się dla nich oczkiem w głowie.

Jedną z placówek, która przygotowała uroczystość z okazji tych świąt, było Przedszkole Publiczne nr 6 w Bogatyni. Na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury prezentowały się dzieci z poszczególnych grup w bardzo zróżnicowanych programach.

UGiM Bogatynia/ii