Święto plonów w Łagowie

Święto plonów w Łagowie
fot. Powiat Zgorzelecki „Dobrze w Warszawie, dobrze w Krakowie, ale najlepiej tutaj w Łagowie” – to hasło tegorocznych dożynek w Łagowie, których organizatorem była Gmina Wiejska Zgorzelec.
istotne.pl dożynki, gmina zgorzelec, łagów

Obchody święta plonów rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym w Łagowie, której przewodniczył ks. Józef Lisowski, kanclerz legnickiej Kurii. Dożynkowi goście w barwnym korowodzie, pięknie przyodziani, przeszli na łagowski stadion sportowy. Tam gospodarze święta uroczyście rozpoczęli ceremoniał dożynkowy i czas wielkiej zabawy.

Uczestnicy tego barwnego wydarzenia, przy sprzyjającej pogodzie i z dobrymi humorami, podziwiali występy zespołu ludowego Hanka z Kątów Wrocławskich, pokazy walk rycerskich, polskich Beatlesów i znaną grecką grupę Orfeusz. Można było też odwiedzić mobilne planetarium czy postrzelać na strzelnicy laserowej.

Powiat Zgorzelecki w czasie dożynek reprezentowali starosta zgorzelecki Artur Bieliński, przewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego Stanisław Żuk oraz wicestarosta Mariusz Tureniec.

Co więcej, dożynki były okazją do wręczenia wielu odznaczeń i wspólnego podsumowania (nie tylko minionego) roku w Gminie Zgorzelec.

Powiat Zgorzelecki/ii