Nowe place zabaw w Zawidowie

Nowe place zabaw w Zawidowie
fot. UM Zawidów Przy ulicy Budowlanych powstaje właśnie nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Nowe urządzenia miasto zamontowało także na terenie Przedszkola Publicznego.
istotne.pl plac zabaw, zawidów

Miasto przychyliło się do głosu mieszkańców i kończy montaż nowego placu zabaw przy ulicy Budowlanych. – Na zagospodarowanie tego terenu mieszkańcy tej ulicy czekali od dawna. Potwierdza to chociażby liczba podpisów złożonych pod tą propozycją – mówi gospodarz miasta Robert Łężny.

W tym tygodniu miasto wyposażyło plac w nowe, certyfikowane urządzenia zabawowe, takie jak: huśtawki wagowe i wahadłowe, bujak sprężynowy, mostki, piaskownica, zjeżdżalnia. – Po zakończeniu montażu zostanie uporządkowanie terenu. Jeszcze w te wakacje maluchy będą się cieszyć nowym miejscem rekreacji – zapewnia burmistrz.

Na nowy plac zabaw miasto wydało ponad 20 tysięcy złotych.

Nowe urządzenia zabawowe miasto zamontowało także w innej części miasta – Przedszkolu Publicznym. Tu jednak prace ukierunkowano przede wszystkim na rozbiórkę starego tarasu i stworzenie w tym miejscu bezpiecznej strefy zabaw. – Postanowiliśmy całkowicie rozebrać wysłużony taras przedszkolny i zaadaptować go na miejsce zabaw dla dzieci. Położyliśmy tu nową kostkę i krawężniki, jest użytecznie i nowocześnie. Tak przygotowane miejsce umożliwi w przyszłości dalszą rozbudowę placu – dodaje burmistrz.

Koszt prac w Przedszkolu to 38 tysięcy złotych, z czego nieco ponad 30 tysięcy sfinansowano z unijnego projektu pn. „Maluchy w akcji. Bezpieczny plac zabaw przy ulicy Parkowej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(UM Zawidów/ii)