Royal Russian Ballet w Bolesławcu

Royal Russian Ballet w Bolesławcu
fot. BOK-MCC Po raz pierwszy w Polsce Royal Russian Ballet wystawi Romeo i Julię Prokofiewa. Najpiękniejszą historię o potędze prawdziwej miłości. Jedyny spektakl w kino-teatrze Forum w Bolesławcu 2 października 2014 roku.
istotne.pl royal russian ballet, romeo i julia

Historia Romeo i Julii od setek lat stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla największych artystów: malarzy, poetów, pisarzy i kompozytorów. Wyjatkowy spektakl o 19:00 w czwartek (2 października) Plac J. Piłsudskiego 1C w Bolesławcu, rezerwacja biletów na stronie kina Forum. Bilety 120 i 140 złotych.

Balet „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa, który miał premierę w 1936 roku, uchodzi za jedno z arcydzieł gatunku i traktowany jest na równi z najsłynniejszymi baletami klasycznymi XIX wieku. Muzykę do swojego dzieła Prokofiew ukończył w ciągu jednego lata. Tchnął nowe życie w doskonale znaną wszystkim opowieść o zwaśnionych rodach i miłości prowadzącej zakochanych nad grób. I choć sam autor muzyki Sergiusz Prokofiew wątpił w jej wyjątkowe wartości artystyczne, a jego dzieło zostało skwitowane przez Stalina hasłem: „Chaos zamiast muzyki”, to balet Romeo i Julia szybko podbił serca publiczności, wchodząc na stałe do historii i na afisze wszystkich znaczących scen świata.

Spektakl Romeo i JuliaSpektakl Romeo i Juliafot. Bok-Mcc
Spektakl Romeo i JuliaSpektakl Romeo i Juliafot. Bok-Mcc