Wpadł z amfetaminą, haszyszem i marihuaną. Ukrył narkotyki w... sałatce warzywnej

Wpadł z amfetaminą, haszyszem i marihuaną. Ukrył narkotyki w... sałatce warzywnej
fot. Izba Celna Wrocław Na A4 w ręce funkcjonariuszy Służby Celnej wpadł 23-latek. Mężczyzna przewoził łącznie ponad 90 g haszyszu, prawie 34 gramy amfetaminy i 0,36 g marihuany.
istotne.pl policja, narkotyki, służba celna

Do zatrzymania doszło pod koniec sierpnia w pobliżu jednego z parkingów przy A4. Patrol funkcjonariuszy Służby Celnej skontrolował bus, którym podróżowało 8 osób. W torbie jednego z pasażerów celnicy zauważyli owiniętą w folię marihuanę. Postanowili dokładnie przejrzeć bagaż.

Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne, w pojemniku z sałatką warzywną ukryte były – również owinięte w folię – haszysz i amfetamina.

Bagaż należał do 23-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna przewoził łącznie ponad 90 g haszyszu, prawie 34 gramy amfetaminy i 0,36 g marihuany.

Narkotyki w sałatceNarkotyki w sałatcefot. Izba Celna Wrocław
Narkotyki w sałatceNarkotyki w sałatcefot. Izba Celna Wrocław

Czynności procesowe w tej sprawie przeprowadzili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Sprawca złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej. Gdy wniosek zostanie zatwierdzony przez sąd, 23-latka czeka kara 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Będzie też musiał zapłacić grzywnę.

Izba Celna we Wrocławiu/ii