Straż Graniczna: 12 cudzoziemców zatrzymanych jednego dnia

Straż Graniczna: 12 cudzoziemców zatrzymanych jednego dnia
fot. freeimages.com (ekelzarth) Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali 12 obcokrajowców, którzy naruszyli polskie przepisy.
istotne.pl straż graniczna

Do wszystkich zatrzymań doszło w poniedziałek, 15 września. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 obcokrajowców, którzy naruszyli polskie przepisy. Wśród nich są obywatele Ukrainy, Rosji, Armenii, Białorusi i Etiopii.

Mundurowi z Jeleniej Góry, Wrocławia, Kłodzka, Legnicy i Tuplic zatrzymali 6 Ukraińców, którzy wykorzystywali wizy niezgodnie z przeznaczeniem. Wizy zostały anulowane, a cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu do ojczyzny.

Bez dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce podróżowała obywatelka Białorusi, którą w okolicach Kłodzka wylegitymowali funkcjonariusze SG, oraz dwoje obywateli Ukrainy, zatrzymanych na A4 przez niemiecko-polski patrol ze Zgorzelca.

Ważnych dokumentów nie mieli również obywatel Armenii i Rosjanin, zatrzymani przez funkcjonariuszy z PSG w Świecku. Wiza Ormianina była przeterminowana... aż o 16 miesięcy.

Żadnych dokumentów nie posiadał natomiast obywatel Etiopii, którego w Kole zatrzymali kaliscy strażnicy.

NoOSG/ii