Kierował po narkotykach, wpadł z metamfetaminą i ecstasy, bo… nie włączył świateł mijania

Narkotyki i pieniądze
fot. KPP Zgorzelec Teraz 35-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, narkotyki, miasto zgorzelec

Reklama

– Policjanci z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas patrolu miasta zauważyli pojazd marki Renault, który nie miał włączonych świateł mijania. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, który podejrzewany był o posiadanie narkotyków – informuje podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

I dodaje: – W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Jak się okazało, prowadził on samochód, będąc pod wpływem narkotyków, oraz posiadał przy sobie woreczek foliowy z krystaliczną substancją.

35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. W jego mieszkaniu i garażu mundurowi znaleźli łącznie ponad 220 działek handlowych metamfetaminy, 2 tabletki ecstasy, kilka działek marihuany, wagę elektroniczną oraz… substancje wykorzystywane do zwiększania objętości narkotyków.

Podkom. A. Goguł: – Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz może trafić za kratki nawet na trzy lata.

Reklama