Okradali sklepy rtv. Straty pokrzywdzonych to niemal 300 tys. zł

Okradali sklepy rtv. Straty pokrzywdzonych to niemal 300 tys. zł
fot. Krzysztof Gwizdała Obaj podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Złodziejom grozić może kara do 10 lat więzienia.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

26 czerwca nieznani wówczas sprawcy wybili szybę w jednym ze sklepów rtv na terenie Zgorzelca, weszli do środka i ukradli aparaty fotograficzne o wartości niemal 60 tys. zł.

Sprawą zajęli się zgorzeleccy mundurowi. 16 sierpnia – dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Wałbrzycha, Wrocławia i z polsko-niemiecką grupą Nysa – w ręce policji wpadł pierwszy z podejrzanych: 24-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego.

Zatrzymany został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty włamania do sklepu oraz uprawy konopi indyjskich. Mężczyzna podejrzewany jest również o inne włamania do sklepów ze sprzętem elektronicznym, między innymi na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, a także w Niemczech. (Łączna wartość skradzionego mienia wynosi niemal 300 tys. zł).

Tydzień później mundurowi z Wrocławia zatrzymali wspólnika 24-latka. Obaj – na wniosek prokuratury – zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Obecnie policjanci prowadzą działania mające na celu odzyskanie skradzionego mienia oraz zatrzymanie innych osób związanych z włamaniami.

Obu złodziejom grozić może do 10 lat odsiadki.