Udawał policjanta i próbował porwać dziewczynkę. 37-latek aresztowany

Udawał policjanta i próbował porwać dziewczynkę. 37-latek aresztowany
fot. KPP Zgorzelec Mężczyźnie grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o próbie uprowadzenia dziewczynki poniżej 15 roku życia. Miał tego dokonać mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza policji. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia personaliów sprawcy i jego zatrzymania.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca tego powiatu. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 3 lat.

Policja:

Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci, aby już od najwcześniejszych lat uczyć swoich najmłodszych, jak unikać niebezpiecznych sytuacji lub jak z nich wybrnąć, kiedy już zaistnieją. Ważne jest również kształtowanie u dzieci umiejętności mówienia „nie” oraz postawy ograniczonego zaufania do osób nieznajomych. Rozmawiajmy z dziećmi o sytuacjach, w jakich mogą się znaleźć, kiedy będą same w domu, na ulicy, w parku. Uczmy dzieci, co mają zrobić, gdy ktoś zapuka do drzwi; co mają odpowiedzieć, gdy zadzwoni telefon; jak mają się zachować, gdy nieznajomy zaprasza je do samochodu czy częstuje cukierkiem.

Rozmawiajmy z dziećmi o trudnych, niebezpiecznych sytuacjach, aby gdy zaistnieją, umiały one sobie z nimi poradzić.