Zamaskowany bandyta strzelał do trzech osób, dwie ciężko ranił. Jest areszt

Zamaskowany bandyta strzelał do trzech osób, dwie ciężko ranił. Jest areszt
fot. www.sxc.hu (tomskydive) Dariuszowi R. może grozić nawet dożywocie.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd, bogatynia, usiłowanie zabójstwa

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu, działając na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, tymczasowo aresztował na trzy miesiące Dariusza R., który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa trzech osób. Do zdarzenia doszło 17 kwietnia 2018 roku, w godzinach wieczornych, na terenie Bogatyni. Zamaskowany sprawca wszedł do jednego z mieszkań, w którym przebywało trzech mężczyzn, i oddał w ich kierunku kilka strzałów z broni palnej, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Kule wystrzelone przez podejrzanego ugodziły dwóch pokrzywdzonych, w wyniku czego jeden z nich doznał obrażeń ciała w postaci ran postrzałowych goleni prawej i uda lewego, drugi zaś doznał obrażeń w postaci rany postrzałowej brzucha. Trzeci z pokrzywdzonych uniknął postrzału, bo schował się za łóżkiem.

Na podstawie podjętych przez policję i prokuraturę czynności ustalono, że sprawcą przestępstwa był Dariusz R. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia, w godzinach porannych, i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa trzech osób.

Po przesłuchaniu podejrzanego Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie R. na trzy miesiące. 20 kwietnia sąd uwzględnił wniosek śledczych.

Dariuszowi R. może grozić nawet dożywocie.