Zamaskowany bandyta strzelał do trzech osób, dwie ciężko ranił. Jest areszt

bandyta-kominiarka
fot. www.sxc.hu (tomskydive) Dariuszowi R. może grozić nawet dożywocie.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, bogatynia, usiłowanie zabójstwa, miasto zgorzelec

Reklama

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu, działając na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, tymczasowo aresztował na trzy miesiące Dariusza R., który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa trzech osób. Do zdarzenia doszło 17 kwietnia 2018 roku, w godzinach wieczornych, na terenie Bogatyni. Zamaskowany sprawca wszedł do jednego z mieszkań, w którym przebywało trzech mężczyzn, i oddał w ich kierunku kilka strzałów z broni palnej, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Kule wystrzelone przez podejrzanego ugodziły dwóch pokrzywdzonych, w wyniku czego jeden z nich doznał obrażeń ciała w postaci ran postrzałowych goleni prawej i uda lewego, drugi zaś doznał obrażeń w postaci rany postrzałowej brzucha. Trzeci z pokrzywdzonych uniknął postrzału, bo schował się za łóżkiem.

Na podstawie podjętych przez policję i prokuraturę czynności ustalono, że sprawcą przestępstwa był Dariusz R. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia, w godzinach porannych, i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa trzech osób.

Po przesłuchaniu podejrzanego Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie R. na trzy miesiące. 20 kwietnia sąd uwzględnił wniosek śledczych.

Dariuszowi R. może grozić nawet dożywocie.

Reklama