Tonący Niemiec uratowany przez policjantów po służbie

Tonący Niemiec uratowany przez policjantów po służbie
fot. freeimages.com (Paul Carvill) Mężczyznę uratowano dosłownie w ostatniej chwili. Poszkodowany trafił pod opiekę lekarzy.
istotne.pl policja

Dwoje funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, będąc na wycieczce rowerowej wzdłuż rzeki Nysa, zauważyło kobietę, która z zainteresowaniem się czemuś przyglądała. Po chwili para mundurowych zobaczyła, że w rzece znajduje się dwóch mężczyzn, którzy próbują wyciągnąć trzeciego z wody.

Rowerzyści ruszyli w ich kierunku.

Jak się później okazało, tonący mężczyzna i jego dwóch kolegów to obywatele Niemiec, którzy wybrali się na spływ kajakami. Gdy pokonywali jeden ze stopni wodnych, gdzie woda była bardzo spiętrzona, kajaki wywróciły się i kilkukrotnie obróciły.

Mężczyźni zauważyli, że ich kolega stracił przytomność. Próbowali go wyciągnąć na brzeg, ale z uwagi na głębokość i silny nurt wody było to trudne. Zaczęli wzywać pomocy.

Policjanci natychmiast wskoczyli do wody i wyciągnęli tonącego na brzeg. Niemiec był nieprzytomny, nie oddychał. Mundurowi podjęli resuscytację i wezwali pogotowie.

Mężczyzna po skutecznej reanimacji został zabrany przez zespół pogotowia. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.