Nowy tydzień w MDK (1.02.–8.02)

Nowy tydzień w MDK (1.02.–8.02)
fot. MDK Zgorzelec Rozpoczęły się zimowe wakacje w dolnośląskich szkołach, a to znaczy, że przez najbliższe dwa tygodnie nasza zielona kopuła będzie się unosić w powietrze od gwaru i śmiechu dzieci.
istotne.pl mdk zgorzelec

Rozpoczęły się bowiem przedpołudniowe zajęcia pod hasłem „Ferie w MDK”. Od poniedziałku do piątku, zawsze od godz. 10 do godz. 12, ich mali uczestnicy bawią się i uczą, a w samo południe zasiadają na kolejną godzinę przed wielkim, kinowym ekranem na filmowym poranku.

Dorosłych też zapraszamy do naszego kina. W tym tygodniu gramy obraz w reż. Thomasa Caileya pt. „Miłość od pierwszego ugryzienia”. Film opowiada historię dobrze wychowanego Arnauda, który spędza leniwe wakacje z rodziną i przyjaciółmi. Spokój skończy się wraz z poznaniem Madeleine. Dziewczyna jest jego całkowitym przeciwieństwem. Zauroczony nią chłopak jest gotów ruszyć za nią wszędzie. Nawet na wymarzony przez Madeleine trening przygotowujący do służby w wojsku… Make love like war. Dowcipne spojrzenie na odwieczne pytanie – czy z dwóch różnych światów można zbudować jeden wspólny? Światło gaśnie do środy włącznie o godz. 18.01 Bilety po 11 zł. Nasze filmowe projektory w zasadzie zresztą w tym tygodniu nie przestają się kręcić... We wtorek na przykład gramy specjalny seans dla dzieci ze świetlicy w Pieńsku.

Także we wtorek po raz kolejny spotykają się u nas entuzjaści transgranicznej wymiany myśli. Można przyjść, porozmawiać z sąsiadami z Görlitz, usłyszeć, co ciekawego, opowiedzieć co. Grupa Tandem spotyka się o godz. 18.

Cały ten tydzień trwają też u nas warsztaty dramowe dla nieco starszej młodzieży. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od pon. do pt. w godz. od 10 do 12. Warsztaty prowadzi Beata Zygmuntowicz.

A gdybyście przypadkiem byli w tym tygodniu we Wrocławiu, to gorąco namawiamy do odwiedzenia Edukacyjnego Centrum Kultury przy ul. Kołłątaja 20, gdzie od 1 lutego można oglądać wystawę prac plastycznych naszych uzdolnionych uczestników zajęć artystycznych w pracowni Pod kopułą. Wystawa nosi tytuł „Starość” i bardzo dobrze sobie przypominacie - można było już wcześniej obejrzeć ją także w Zgorzelcu. No, ale jeśli ktoś nie zdążył... :)

Janusz Pawul

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec