Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych
fot. freeimages.com (hux) 11 listopada o godz. 16.30 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych, prowadzone przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.
istotne.pl koncert

Ten wyjątkowy koncert z czynnym udziałem publiczności odbędzie się w ramach obchodów Odzyskania Niepodległości, organizowanych razem przez Powiat Zgorzelecki i Gminę Miejską Zgorzelec. Ideą koncertu jest radosne świętowanie z pieśnią na ustach.

Wspólnemu śpiewaniu przewodzić będzie Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod kierunkiem Małgorzaty Dudy. Zaprezentują się również soliści, którzy zagrają na różnych instrumentach (fortepian, skrzypce, trąbka, waltornia, akordeon).

W patriotyczny nastrój wprowadzi „Etiuda rewolucyjna” Fryderyka Chopina w wykonaniu Emila Smardzewskiego. Ponadto artystyczne interpretacje pieśni patriotycznych zaprezentuje damskie trio: Marzena Kamińska, Anna Szuszek i Adrianna Wołowicz.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, gminy i powiatu zgorzeleckiego do udziału w koncercie, a przede wszystkim do wspólnego śpiewania. Śpiewniki z tekstami pieśni dostępne będą na miejscu. Wstęp wolny!

Powiat Zgorzelecki/ii