Policjanci: szkolenie dla pracowników socjalnych

Policjanci: szkolenie dla pracowników socjalnych
fot. KPP Zgorzelec We wrześniu 2015 r. rozpoczął się cykl szkoleń dla pracowników socjalnych województwa dolnośląskiego.
istotne.pl policja, edukacja

Szkolenia prowadzą policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z Wydziału Prewencji, Sztabu Policji i z Zespołu Psychologów przy współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Zajęcia odbyły się także z pracownikami socjalnymi z terenu powiatu zgorzeleckiego.

Pracownikom ośrodków pomocy społecznej z Dolnego Śląska zaprezentowano sposoby nawiązywania pierwszego kontaktu z podopiecznym w sytuacji kryzysowej czy z osobą konfliktową. Ćwiczono umiejętności oceny konkretnej sytuacji pod kątem rozpoznania czynników ryzyka. Pracownicy socjalni z naszego powiatu poznali też metody samoobrony i nauczyli się, jak panować nad własnymi emocjami w sytuacjach trudnych.

Inicjatywa szkoleniowa jest efektem identyfikacji zagrożeń, jakich doświadczają w swojej pracy pracownicy socjalni, i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom kierowanym wobec policji przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

W sumie w organizowanych szkoleniach weźmie udział ponad trzy tysiące osób.

KPP Zgorzelec/ii