Lany poniedziałek w Naszym Zoo. Jedną z atrakcji bieg z taczką z obornikiem

Lany poniedziałek w Naszym Zoo. Jedną z atrakcji bieg z taczką z obornikiem
fot. www.zoo-goerlitz.de/C. Hammer Szukanie Wielkanocnych Jaj, młode zwierzęta, muzyka na żywo oraz otwarcie wybiegu dla tybetańskich świń – to wszystko w Poniedziałek Wielkanocny w Naszym Zoo!
istotne.pl

W tym roku w Poniedziałek Wielkanocny w Naszym Zoo kolejna nowość: otwarcie wybiegu dla tybetańskich świń. Dzięki wsparciu Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien dotychczasowy wybieg dla świń mógł zostać znacznie powiększony i ulepszony, tak aby nasi goście mieli możliwość bliskiego obcowania ze zwierzętami. Przy nowym wybiegu będzie można nie tylko spojrzeć świniom w oczy, ale także obejrzeć je w całości z góry, z dołu oraz z boku.

Uroczyste otwarcie zagrody nastąpi w lany poniedziałek o godz. 11:00. Przy okazji otwarcia organizowane będą gry i zabawy dla dzieci.

Tego dnia Wielkanocny Zając odwiedzi Nasze Zoo dwa razy: o 10:00 i o 15:00. A to oznacza dla dzieci: uwaga, gotowi? Szukamy... kolorowych jaj i innych prezentów!

Jak co roku w Naszym Zoo aż się roi od młodych zwierząt – piskląt, kózek, jagniątek i oczywiście prosiaczków. Od godz. 10:00 do 12:00 każdy będzie mógł spróbować sił w biegu z taczką z obornikiem, a o godz. 14:00 wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Górnołużyckich Wrzosowisk i Stawów – zbudować gniazdo dla bociana.

O oprawę muzyczną zadba Christian Zumpe, który na swojej gitarze zagra m.in. przeboje country.

Nasze Zoo/ii