Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (25.01–1.02.)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (25.01–1.02.)
fot. Qbanez/Wikimedia Commons Nasza propozycja na tych kilka następnych dni jest taka: przeżyjcie przygodę z Glorią! Poważnie.
istotne.pl mdk zgorzelec

Gloria, to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo. Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. O życiu Glorii opowiada Sebastian Leilo. Dobrze się domyślacie. To reżyser, który poprosił o odegranie tej historii Paulinę Garcię i Sergia Hernandeza. Zatytułował tę opowieść właśnie „Gloria” i można ją obejrzeć w kinie MDK do najbliższej środy włącznie. Bilety po 11 zł, światło gaśnie o godz. 18.

Najbliższy wtorek to pod zieloną kopułą dzień sesyjny. Rada Miasta Zgorzelec zbiera się o godz. 12. W planie obrad są prace nad Strategią Zrównoważonego Rozwoju, kwestie związane z rekrutacją do zgorzeleckich przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych oraz przyjęcie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

W środę mamy kolejne spotkanie słuchaczy Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak zwykle o godz. 11. Tym razem na katedrze temat „Jak się bawić to się bawić” i będzie to kontynuacja wykładu Jolanty Rybotyckiej sprzed tygodnia.

A skoro już o zabawie, to tej pewnie nie zabraknie już godzinę wcześniej. W środę, właśnie na godzinę 10, uczniowie niepublicznej szkoły podstawowej Prymus zaprosili do nas swoje babcie i dziadków i przygotowali dla nich specjalną akademię. Będą wiersze, piosenki i dużo serdeczności.

Ciekawy jest też czwartek. To wydarzenie koniecznie wbijcie na przypominacz do swoich telefonów. O godz. 17 zapraszamy wraz ze zgorzelecką szkołą muzyczną na doroczny „Koncert karnawałowy”. Zagrają absolwenci i dawni uczniowie szkoły, a obecnie profesjonalni muzycy: Łukasz Bzowski, bracia Tomasz i Michał Skulscy, rodzina Kosiorków, Karolina Najechalska, Alicja Pogłódek, Joanna Lewicka, Przemysław Bereziuk i Joanna Michalik. Będzie klasyka, jazz i muzyka rozrywkowa. Wiemy, że wiecie, iż warto być! Zwłaszcza że wstęp wolny.

W piątek zmieniamy klimat i wraz z duetem Czarny Nosal zabieramy was do krainy łagodności i poezji wyśpiewanej do wtóru gitar. Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą wręcz!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość, którą trzeba usłyszeć. Zaczynamy o godz. 18. 30. Bilety są już w sprzedaży, kosztują 25 zł.

Także w piątek w imieniu Agaty Szmigiel, która szefuje pracownią plastyczną „Pod kopułą” zapraszamy do klubu Afirmacja, gdzie o godz. 17 rozpocznie się wernisaż wystawy prac Karoliny Radziun, która jest wychowanką naszej pracowni. Ulica Partyzantów dwa, gdyby ktoś był spoza albo zapomniał.

A na koniec, wbrew przysłowiu, że piątek wieńczy dzieło?, zapraszamy na sobotę. Tego dnia będzie zwieńczenie projektu artystycznego jednego z lokalnych portali internetowych, który zorganizował talent show pod hasłem „Zdolni 2016”. Finał tego przedsięwzięcia już 30 stycznia na naszej scenie, a początek godzina 16.

Czuwaj!

Janusz Pawul