Uwaga na oszustów! Nie wiesz, ile masz punktów karnych? Przyjdź do komendy i zapytaj

Uwaga na oszustów! Nie wiesz, ile masz punktów karnych? Przyjdź do komendy i zapytaj
fot. freeimages.com (Mateusz Stachowski) Zgorzeleccy policjanci przestrzegają kierowców przed korzystaniem z płatnej usługi sprawdzenia liczby posiadanych punktów karnych, oferowanej przez portale internetowe.
istotne.pl policja, oszustwo

– Przypominamy, że na chwilę obecną jedynym miejscem, w którym można zweryfikować liczbę swoich punktów karnych, jest jednostka policji. Chcesz wiedzieć, ile masz punktów karnych?Przyjdź do komendy i zapytaj policjanta! – podkreślają mundurowi.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zgłosiło się kilka osób, które skorzystały z oferty sprawdzenia liczby punktów karnych za pośrednictwem firm ogłaszających się w internecie. Oczywiście, te osoby bardzo szybko otrzymały odpowiedź. Oczywiste było również to, że uzyskali informację, która w żaden sposób nie odpowiadała rzeczywistości.

W jednym przypadku osoba dowiedziała się, że posiada 8 puntów karnych. Szkopuł w tym, że nawet nie ma... prawa jazdy. – Uważajmy na szemrane firmy, które za kilkadziesiąt złotych oferują tego typu usługi. Apelujemy, aby dokładnie zapoznawać się z regulaminami stron internetowych i nie wysyłać płatnych SMS-ów, jeżeli chcemy uzyskać odpowiedź odnośnie ilości zgromadzonych punktów karnych – mówią policjanci.

Zwróćmy uwagę, że firmy te niejednokrotnie uzyskują od zainteresowanych dane osobowe, np. PESEL, adres i inne.

KPP Zgorzelec/ii