Dwaj kierowcy prowadzili auta pod wpływem narkotyków

Dwaj kierowcy prowadzili auta pod wpływem narkotyków
fot. Radspunk/Wikimedia Commons Bogatyńscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących samochodami osobowymi pod wpływem narkotyków.
istotne.pl policja, bogatynia, narkotyki

10 października br. funkcjonariusze z bogatyńskiego komisariatu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów co do jego stanu trzeźwości. Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów. Ponadto mężczyzna miał przy sobie kilkanaście porcji metamfetaminy, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach informacyjnych okazało się, że 34-letni mieszkaniec Bogatyni ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do drugiego zatrzymania doszło w nocy z 14 na 15 października br. Bogatyńscy policjanci, patrolujący miasto, zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Także w tym przypadku zachowanie i stan kierującego wzbudziły podejrzenia policjantów. Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie wykazało w organizmie 28-letniego mieszkańca Bogatyni zawartość środków odurzających. I – ponownie – po sprawdzeniu w policyjnych bazach informacyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a pojazd, którym się poruszał, nie ma wymaganych badań technicznych oraz OC.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

KPP Zgorzelec/ii