70 lat Zgorzelca – finał projektu

70 lat Zgorzelca – finał projektu
fot. UM Zgorzelec MBP w Zgorzelcu zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej oraz uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego. A wszystko to w ramach projektu „70 lat Zgorzelca”, objętego patronatem honorowym burmistrza Rafała Gronicza.
istotne.pl wystawa, mdk zgorzelec, mbp zgorzelec

Wystawa jest artystyczną transformacją fotografii darowanych Miejskiej Bibliotece przez mieszkańców Zgorzelca. Mówi o osobistych aspektach życia w naszym mieście. Niewątpliwie uwagę odbiorców przyciągają uwiecznione dawne klimaty, anonimowe twarze, charakterystyczne zaułki miasta. Znaleźć w nich można trochę nostalgicznych wspomnień i refleksji, odrobinę uśmiechu, trochę dumy z przebytej drogi i z trudów związanych z pierwszymi latami polskości Zgorzelca.

Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie ogłoszenie wyników konkursu na literacką formę wspomnień, prawdziwych zdarzeń i przeżyć, który spotkał się z dużym i szczodrym odzewem. Wpłynęły 23 prace, a każda z nich jest bezcennym zapisem zgorzeleckich losów, czasem artystyczną wręcz impresją na temat życia, ludzkich uczuć i emocji. – Nie może Was zabraknąć, drodzy Przyjaciele, Sąsiedzi, Mieszkańcy – mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Spotkanie odbędzie się w galerii Miejskiego Domu Kultury (Parkowa 1) w piątek 23 października, o godz. 17.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu/ii