Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż

Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż
fot. UM Zgorzelec Międzyszkolny Klub Sportowy „Osa” Zgorzelec i zgorzeleckie Gimnazjum nr 1 zapraszają na 27 Sylwestrowy Konkurs Skoku Wzwyż, który odbędzie się 29 grudnia w hali sportowej przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu. Początek imprezy o 11.00.
istotne.pl lekkoatletyka

Organizatorzy tego tradycyjnego wydarzenia, którym zgorzeleccy lekkoatleci i sympatycy sportu od wielu już lat żegnają stary rok, zapraszają do udziału w nim wszystkich chętnych i kibiców.

Jak co roku będzie muzycznie, skocznie i wesoło, więc jeśli w Waszej duszy gra „na sportowo”, nie może Was tam zabraknąć!

– Przewidziane są dyplomy,medale,drobne upominki, ale przede wszystkim świetna zabawa – mówi Józef Marcinów z MKS „Osa”. – Start zapowiedzieli sportowcy z zaprzyjaźnionych klubów z Leszna i Lwówka. Dla wszystkich uczestników konkursu gospodarz imprezy – Centrum Sportowo-Rekreacyjne – ufundował wstęp na basen. Chętni proszeni są o zabranie strojów kąpielowych.


Pomysłodawcą sylwestrowego turnieju był trener Michał Korda. 30 grudnia 1983 roku zaproponował on swoim wychowankom, skoczkom wzwyż, aby zakończyli stary rok w sportowym stylu. Zainicjowany wówczas konkurs odbywał się co roku w dawnym „Ekonomie” (dzisiaj budynek prokuratury) i miał charakter zawodów wewnątrzszkolnych. Przeniesiony w 1991 roku do Szkoły Podstawowej nr 4 (po reformie oświatowej Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi) przy ul. Kościuszki, stał się częścią szkolnej tradycji. Łatwo obliczyć, że gdyby konkurs odbywał się rokrocznie, sobotnia impreza byłaby jego 32., a nie 27. edycją. Niestety, z różnych przyczyn, pięć edycji turnieju nie doszło do skutku.

UM Zgorzelec/Józef Marcinów/ii