Kierowca TIR-a był tak pijany, że myślał, iż jest już w Holandii

Kierowca TIR-a był tak pijany, że myślał, iż jest już w Holandii
fot. www.sxc.hu (leedeea) Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę samochodu ciężarowego.
istotne.pl alkohol, policja, tir

10 marca 2016 r., późnym wieczorem, oficer dyżurny zgorzeleckiej komendy powiatowej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, który wykonuje bardzo dziwne manewry na drodze. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów z drogówki.

Funkcjonariusze zlokalizowali ciężarówkę w miejscowości Trójca (niedaleko Zgorzelca). Już pierwsze słowa wypowiedziane przez mężczyznę wskazywały na to, że jest on mocno pijany. A najbardziej zdziwiony był faktem, że w... Holandii pojazdy do kontroli zatrzymują polscy policjanci.

41-letni kierowca nie mógł uwierzyć, że znajduje się w Polsce, a nie w Holandii. Jak się okazało, nie przypadkiem. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu i, w co nietrudno uwierzyć, duże problemy z opuszczeniem kabiny pojazdu, którym kierował.

Zatrzymanemu mężczyźnie może grozić do 2 lat więzienia.

Uwaga!

Zgorzelecka policja zwraca się z prośbą do wszystkich świadków, którzy 10 marca 2016 roku, około godziny 21:00, jechali trasą Lubań–Zgorzelec i byli zmuszani przez kierującego samochodem ciężarowym marki MAN z naczepą do zjeżdżania na pobocze lub do zatrzymywania swoich samochodów, o kontakt:

  • osobiście
  • telefonicznie pod numerami telefonu 75 64 94 200, 75 64 94 274, 997.

KPP Zgorzelec/ii