Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (23.11–30.11)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (23.11–30.11)
fot. MDK Zgorzelec Zobacz, co się będzie działo.
istotne.pl mdk zgorzelec

„Józef (Andrzej Chyra) przyjeżdża do Francji, aby wyjaśnić sprawy z przeszłości. Zatrzymuje się w domu polskiego imigranta, który mieszka z nastoletnią córką, Rose. Obcy mężczyzna budzi zainteresowanie i zmysły dziewczyny. Na naszych oczach rodzi się nowa figura współczesnego kina: dziewczyna przestaje być pożądana – zaczyna pożądać”. To fragment opisu filmu, na który serdecznie wszystkich zapraszamy w tym tygodniu do naszego kina PozaNova. Obraz nosi tytuł „Znam kogoś, kto cię szuka”, wyreżyserowała go Julia Kowalski, a będzie go można zobaczyć od piątku 27 listopada. Bilety weekendowe po 14 i 12 zł, początek seansów godz. 18.01.

Ale jak to mówią – nie samym kinem człowiek żyje. Dlatego cieszymy się, że możemy wszystkich Państwa zaprosić także na niezwykły koncert, który będzie niestety już ostatnim wydarzeniem naszego jesiennego cyklu pod nazwą Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem. Ten koncert to zapowiadające się niezwykle kameralnie i nostalgicznie, ale też nie bez elementów humoru, spotkanie z publicznością znakomitego aktora Lecha Dyblika, dla większości, stety lub nie, bardziej znanego jako Kazimierz Badura. Jeśli zdecydujecie się Państwo w nim uczestniczyć, poznacie drugie oblicze tego skromnego artysty. Usłyszycie, z jak wspaniałym wyczuciem potrafi on interpretować piosenki odeskiej ulicy śpiewane w oryginalnej wersji językowej. O każdej z tych pieśni Lech Dyblik ma coś ciekawego do opowiedzenia i jak się można przekonać, wiele z tych opowieści doskonale pasuje także do jego własnego życiorysu. Ale! Po co strzępić klawiaturę po próżnicy! Po prostu warto przyjść i się przekonać, jaki to gieroj, ten Dyblik. Koncert „Towarzysze, czas wstawać" odbędzie się w sobotę 28 listopada. Początek o godz. 18. Bilety po 25 zł.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Zapraszamy też gorąco na piątek. 27 listopada pod naszą zieloną kopułą odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Blickwinkel”, podczas której swoje zdjęcia prezentować będą Dariusz Szczurek, Katrin Jeschke, Maik Stockmann, Peter Krebs, Stefan Hecht, Lutz Saupe, Hannes Ronsch i Tino Ender. Czujcie się Państwo zaproszeni na godz. 17.

Z rzeczy ciekawych, które odbędą się w tym tygodniu w MDK, choć niekoniecznie mają zacięcie kulturalne, warto też wspomnieć o wtorkowej sesji Rady Miasta Zgorzelec, która rozpocznie się o godz. 12 i dotyczyć będzie m.in. lokalnych podatków na 2016 rok, oraz o piątkowej konferencji organizowanej w naszym domu kultury przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu. Dzień wcześniej, na specjalnych warsztatach filmowych spotkają się, także u nas, uczestnicy Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku w Zgorzelcu.

Trochę się więc dzieje. Przybywajcie.

Janusz Pawul/ii