Złodziej samochodów aresztowany

Kajdanki
fot. freeimages.com (lckidwell) Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.
istotne.pl 0 policja, sąd, kradzież, miasto zgorzelec

Reklama

W ubiegłym tygodniu policjanci pionu kryminalnego ze Zgorzelca prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o kradzieże pojazdów. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież samochodu osobowego, do której doszło na terenie powiatu milickiego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Zgorzelec. Policjanci odzyskali skradzione auto. Jak się jednak okazało, to nie była jedyna kradzież, jaką mężczyzna miał na koncie.

Ten sam podejrzany 8 grudnia br. późnym wieczorem z jednej z ulic Zgorzelca ukradł pojazd, którym... postanowił pojechać w odwiedziny do swojego brata mieszkającego w Miliczu. Jednak w czasie podróży zabrakło paliwa, dlatego 20-latek porzucił auto. Oświadczył, że nie mając czym wrócić do domu, dokonał kradzieży kolejnego samochodu. W jednej z miejscowości powiatu milickiego zauważył auto z kluczykami w stacyjce. Ukradł ten pojazd i wrócił nim do domu. Sprawca miał zamiar sprzedać go na części, ale jako że został zatrzymany, nie zdążył tego zrobić.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma na koncie jeszcze jedną kradzież. Tym razem na terenie powiatu trzebnickiego zauważył pozostawione w stacyjce samochodu osobowego kluczyki, więc... ukradł ten pojazd.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych zdarzeń oraz sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna ma na koncie kolejne tego typu przestępstwa.

Sąd na podstawie materiałów zebranych przez funkcjonariuszy tymczasowo aresztował podejrzanego na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii

Reklama