Policja: Fałszywi krewni w natarciu

Policja: Fałszywi krewni w natarciu
fot. Krzysztof Gwizdała 7 grudnia na terenie Zgorzelca i okolic mundurowi odnotowali już kilka prób oszustw metodą na tzw. wnuczka.
istotne.pl policja, oszustwo

Wszyscy mieszkańcy zachowali się bardzo czujnie oraz roztropnie, nie oddając oszustom żadnych pieniędzy. – Ostrzeżmy swoich najbliższych. Nie dajmy się oszukać. Coraz częściej oszuści, aby być bardziej wiarygodni, podają się np. za policjantów. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie obcym osobom pieniędzy. Bądźmy ostrożni – mówią funkcjonariusze z KPP Zgorzelec.

Pamiętajmy: oszuści żerują na ludzkiej naiwności. Zachowajmy szczególną ostrożność. Zadbajmy o swoich bliskich, zwłaszcza tych w podeszłym wieku, i uczulmy ich na tego typu zachowania. Wystarczy tylko zachowywać kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności. Nie podawajmy przez telefon, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie oddawajmy gotówki ani żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczajmy do domu osób, których nie znamy. Wystarczy jeden telefon do krewnego na znany numer, aby potwierdzić, czy rzeczywiście członek rodziny potrzebuje wsparcia finansowego. Zastosujmy się do tych kilku prostych rad, zanim utracimy oszczędności niejednokrotnie całego życia.

W każdym tego typu przypadku należy zawiadomić policję.

KPP Zgorzelec/ii