Serenissima Res Publica: koncert muzyki dawnej w Szkole Muzycznej

Serenissima Res Publica: koncert muzyki dawnej w Szkole Muzycznej
fot. Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu 17 września o godz. 16.30 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Serenissima Res Publica.
istotne.pl koncert, szkoła muzyczna, muzyka klasyczna

Jest to formacja prezentująca muzykę minionych epok zgodnie z historyczną praktyką. Zespół tworzą studenci wydziałów instrumentalnych Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu:

  • Olga Szęszoł (flet podłużny)
  • Noemi Kuśnierz (skrzypce barokowe)
  • Szczepan Dembiński (wiolonczela barokowa)
  • Adam Rorat (klawesyn).

Nazwa zespołu odnosi się do okresu istnienia silnego i niezależnego państwa, jakim była I Rzeczpospolita. Celem artystycznych dążeń grupy jest popularyzacja muzyki polskiej doby renesansu i baroku.

Ponadto młodzi artyści nieustannie poszukują kolejnych źródeł inspiracji. Repertuar zespołu obejmuje dzieła Mikołaja Zieleńskiego, Marcina Mielczewskiego, Adama Jarzębskiego, Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego oraz innych dawnych kompozytorów.

Wstęp na koncert jest wolny! – Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki! Koncert poprowadzi Ryszard Dembiński, znawca i pasjonat muzyki dawnej – mówią organizatorzy.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu/ii