Witamy w Naszym Zoo, panno Tashi

Witamy w Naszym Zoo, panno Tashi
fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer Młoda samica manula z Anglii nową mieszkanką Naszego Zoo Górlitz-Zgorzelec.
istotne.pl

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach trzyletnia kotka Tashi z Wildlife Heritage Foundation w Kent (Anglia) w końcu dotarła do Naszego Zoo.

Jej poprzedniczka, ze względu na choroby wieku starczego, w ubiegłym roku została uśpiona. Pracownicy Naszego Zoo pokładają wielkie nadzieje w Tashi: ma się przyczynić do powiększenia populacji zagrożonej wyginięciem rasy manuli, kotów pochodzących z alpejskiego regionu Azji Centralnej.

Nasze Zoo – Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec – od lat bierze czynny udział w europejskim programie hodowlanym (EEP) na rzecz utrzymania tego pierwotnego gatunku. Do niedawna, hodowla manuli w ogrodach zoologicznych sprawiała problemy, ponieważ młode dość wcześnie umierały z powodu zachorowań na toksoplazmozę. Obecnie ciężarne kotki szczepione są na trzy tygodnie przed rozwiązaniem, co daje dość zadowalające skutki...

Tashi jest jeszcze dość nieśmiała i często się chowa, jednak powoli wykazuje zainteresowanie otaczającym ją światem, a w szczególności kocurem Bruce'em, który rzucił już na nią okiem ze swojej sąsiedniej zagrody.

Nasze Zoo/ii