Aktywne Kobiety w Zgorzelcu

Aktywne Kobiety w Zgorzelcu
fot. Powiat Zgorzelecki Aktywne Panie, wystawy rękodzieła, konkursy kulinarne i wspólna zabawa – tak można podsumować niedzielną Malvę II, czyli święto aktywnych Pań, które spotkały w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
istotne.pl mdk zgorzelec

Ambasadorami „Aktywności Kobiet” są wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik oraz senator Jan Michalski. Pomysłodawczynią imprezy w Zgorzelcu była Katarzyna Murmyło.

W projekcie Malva II wzięło udział piętnaście zespołów z powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego.

Podczas Malvy II odbyły się warsztaty kulinarne oraz pokaz w wykonaniu finalistki programu „Hell’s Kitchen” Sylwii Biały, gotującej w „Pytaniu na Śniadanie” TVP2, konkurs na najlepszą potrawę lokalną, wystawa zdjęć „Aktywne Kobiety Mikułowej”, panel dyskusyjny o zdrowym żywieniu prowadzony przez Mariolę Bojarską-Ferenc oraz koncert Kapeli Pogranicze i Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek.

W konkursie na najlepszą potrawę lokalną nagrodzono trzy zespoły: I miejsce zdobyło Stowarzyszenie Wiejskie „Wspólnie w Przyszłość” z Mikułowej, II miejsce przypadło Sołectwu Zaręba oraz Sołectwu Siekierczyn, natomiast III miejsce zajęło Stowarzyszenie Królewska Dolina – Górnołużycki Działoszyn.

Ponadto nagrody specjalne przyznali wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik oraz senator Jan Michalski.

Celem projektu jest aktywizacja kobiet z małych miejscowości, które na co dzień zajmują się wytwarzaniem rękodzieła i propagowaniem lokalnej kuchni.

Szczegółowe informacje o Malve II, czyli święcie aktywnych Pań, które spotkały w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, na stronie Powiatu Zgorzeleckiego.

Powiat Zgorzelecki/ii