Jeden ukradł tasak rzeźniczy, drugi akumulator. A trzeci wpadł z nielegalnym tytoniem

Jeden ukradł tasak rzeźniczy, drugi akumulator. A trzeci wpadł z nielegalnym tytoniem
fot. freeimages.com (Paul Preacher) Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu oraz Skarbowi Państwa.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, palenie

Policjanci operacyjni ze Zgorzelca i Zawidowa prowadzili działania wymierzone w zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu. Od początku maja na terenie Zawidowa miały miejsce włamania do samochodów oraz do placówek handlowych.

Już po kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Pierwszy z nich to 31-letni mieszkaniec Zawidowa. Ma on na koncie m.in. włamanie do samochodu oraz do sklepu mięsnego. Jego łupem padły: radioodtwarzacz, sprzęt komputerowy, kasa fiskalna, tasak rzeźniczy oraz pieniądze. Drugi zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Zawidowa, który włamał się do samochodu dostawczego, z którego zabrał akumulator i inne przedmioty.

W czasie tych działań funkcjonariusze zatrzymali także mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. To ponownie mieszkaniec Zawidowa (w wieku 28 lat). Na terenie jego posesji mundurowi znaleźli nielegalną krajankę tytoniową – blisko 70 kg tytoniu o wartości rynkowej ponad 35 tys. zł.

KPP Zgorzelec/ii