Zwycięstwo Gminy Sulików w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii”

Zwycięstwo Gminy Sulików w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii”
fot. Gmina Sulików Decyzją kapituły ogólnopolskiego konkursu Gmina Sulików otrzymała tytuł „Samorząd Przyjazny Energii”.
istotne.pl nagroda, gmina sulików

Pamiątkową statuetkę oraz grant inwestycyjny w wysokości 15 tysięcy złotych odebrał Robert Starzyński, wójt Gminy Sulików, 7 października br. w Warszawie, a wszystko to w czasie uroczystości jubileuszowej z okazji 25-lecia Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej i w obecności przedstawicieli rządu, parlamentu i sektora energetycznego.

Konkurs odbył się w ramach kampanii edukacyjnej PTPiREE „Polska. Z energią działa lepiej”. Gmina Sulików znalazła się w gronie 6 wyróżnionych jednostek samorządu terytorialnego (spośród 2 478 gmin w kraju), których codzienne działania, inicjatywy i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii zostały najwyżej ocenione. Uhonorowano również takie samorządy jak:

  • Gmina Kościan
  • Gmina Zalewo
  • Gmina Lubycza Królewska
  • Urząd Miasta Warszawy – jednostka budżetowa Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
  • Gmina Stanisławów.

Robert Starzyński:

Udział w konkursie dał nam szansę na pokazanie naszych działań w zakresie efektywności energetycznej i doświadczeń, które staramy się jak najlepiej wykorzystać. Zdecydowaliśmy się zgłosić do konkursu projekty, które naszym zdaniem mają duży wpływ na promocję gminy, ukazując nasze dobre relacje z przedsiębiorstwami energetycznymi działającymi na naszym terenie.

Realizacja kluczowych inwestycji związanych z poprawą jakości pracy systemu elektroenergetycznego oraz pewniejszych dostaw energii elektrycznej w dużej mierze zależy od decyzji samorządów w zakresie wydawania pozwoleń. Bez udanej współpracy na linii samorząd – przedsiębiorstwo energetyczne wiele z nich nie byłoby realizowane w tak sprawny sposób, jak dzieje się to dzisiaj.

Gmina Sulików/ii