Rowerowy Zlot Gwiaździsty w Königshain

Rowerowy Zlot Gwiaździsty w Königshain
fot. freeimages.com (kikashi) Tradycyjna impreza rowerowa powiatu Görlitz poprowadzi nas w tym roku do Königshain.
istotne.pl zlot, rower

21 maja po raz 15 odbędzie się Rowerowy Zlot Gwieździsty. Tegorocznym celem imprezy jest położona w sercu powiatu Görlitz miejscowość Königshain, gdzie znajduje się przepiękny kompleks pałacowy.

Do mety będzie można dojechać korzystając z 10 tras i jednej pętli. Wszystkie oznaczone będą znakiem graficznym zlotu. Tegoroczne punkty startowe wyznaczono w miejscowościach Hrádek nad Nisou/Zittau, Herrnhut, Seifhennersdorf/Rumburk, Cunewalde, Oppach, Bautzen, Zgorzelec/Görlitz, Weißwasser/O.L., Łęknica/Bad Muskau oraz Schleife. Powrót do miejsca startu z Königshain (miejscowości docelowej) będzie możliwy trasą rowerową przez Arnsdorf, Krobnitz i Reichenbach/O.L.

Wzdłuż każdej z tras rozlokowano liczne punkty stemplowania, w których od godz. 9 do 15 (w miejscu startu punkty stemplowania będą działać już od godz. 8) będzie można otrzymać identyfikator uczestnika, w którym zbierane będą pieczątki z kolejnych punktów na trasie. Zebranie co najmniej trzech stempli uprawnia do udziału w loterii fantowej zorganizowanej na mecie. Oprócz wielu ciekawych nagród 21 maja wylosujemy także nagrodę główną – rower trekkingowy.

W Königshain na uczestników czeka też chwila odpoczynku. W zależności od upodobań, czas spędzony w tej pięknej miejscowości będą Państwo mogli wykorzystać indywidualnie, albo relaksując się i wzmacniając siły, albo korzystając z krótkiego oprowadzenia po kompleksie pałacowym. Z pewnością usatysfakcjonowani programem tegorocznego zlotu będą miłośnicy muzyki i kultury.

Podobnie jak w poprzednich latach, zmęczeni rowerzyści będą mogli skorzystać z przejazdu powrotnego autobusem. Dzięki ofercie przygotowanej przez ZVON (Celowy Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc i Dolnego Śląska) opłata za przejazd to jedynie 7,00 euro za osobę dorosłą i 3,50 euro za dziecko i rower. Powrotne połączenia autobusowe oraz możliwość rezerwacji miejsc na stronie internetowej www.sternradfahrt.de.

Ulotki zawierające wszystkie trasy zlotu dostępne są we wszystkich punktach informacji turystycznej powiatu Görlitz oraz we wszystkich punktach stemplowania.

Życzymy wszystkim rowerzystom także i w tym roku wytrzymałości oraz dobrej zabawy podczas jazdy rowerem!

Powiat Görlitz składa podziękowania wszystkim sponsorom i podmiotom udzielającym wsparcia, a w szczególności bankowi Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien.

Renata Burdosz, UM Zgorzelec