Międzykulturowa wycieczka do Budziszyna

Międzykulturowa wycieczka do Budziszyna
fot. Julian Nitzsche/Wikimedia Commons 1 października FVKS organizuje podróż do miejsc kultury łużyckiej: oprowadzania, warsztaty kreatywności.
istotne.pl wycieczka, muzeum łużyckie

Wycieczka odbywa się w ramach programu towarzyszącego aktualnym Konkursom Kreatywnym wokół Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec.

Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec – FVKS (Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V.) – organizuje we współpracy z Muzeum Łużyckim wyjątkową wycieczkę do Budziszyna (Bautzen). Specjalnie dla zwiedzających z Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec przewidziane są: oprowadzanie po mieście o tematyce łużyckiej, oryginalne łużyckie potrawy, oprowadzanie po muzeum oraz udział w warsztatach kreatywności „Kunst kennt keine Grenzen (Sztuka nie zna granic)” z Ellen Spengler.

Wycieczka będzie prowadzona po polsku i niemiecku. Program dostępny jest również w dwóch językach. W cenę 19,50 euro wliczone są:

  • przejazd pociągiem Görlitz – Bautzen i z powrotem (odjazd: godz. 9:21, powrót: godz. 17:34)
  • oprowadzanie po mieście
  • poczęstunek
  • oprowadzanie po Muzeum Łużyckim
  • udział w warsztatach kreatywności.

Zgłoszenia do 24 września: FVKS, Untermarkt 23, Tel. +49 (0)3581 767 83 25, [email protected]. Minimalna liczba uczestników: 10 osób.

Impreza odbywa się w ramach Tygodnia Międzykulturowego powiatu Budziszyn i wspierana jest przez Muzeum Łużyckie oraz pełnomocniczkę ds. równouprawnienia i rzeczniczkę ds. integracji powiatu Budziszyn.

Więcej o międzykulturowej wycieczka do Budziszyna, organizowanej przez Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec i Muzeum Łużyckie, na stronie Powiatu Zgorzeleckiego.

Powiat Zgorzelecki/ii