Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (16.11–23.11)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (16.11–23.11)
fot. Qbanez/Wikimedia Commons To będzie tydzień pod znakiem teatru.
istotne.pl mdk zgorzelec

Cichy terkot projektorów naszego kina PozaNova, który zamilkł w tym tygodniu na trochę po sobotnim spotkaniu z reżyserem Lechem Majewskim, zastąpią występy sceniczne. Wszystkie zapowiadają się niezwykle ciekawie, choć nie wszystkie, co z kronikarskiego obowiązku pozwalamy sobie odnotować, będą otwarte dla szerokiej publiczności. Teatralne szaleństwo zacznie się już we wtorek. Tego dnia dla zgorzeleckich żaków trzy spektakle zagra Teatr Króla z Łodzi, którego spektakle dotykają wielu obszarów naszego codziennego życia, a ich cechą charakterystyczną jest to, że mocno jest w nich zaakcentowana warstwa profilaktyczna skierowana do dzieci i młodzieży. Widownia zapełni się o godz. 8.30; 10 i 11.45.

Także w ten wtorek rozpoczynamy oficjalne przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pierwsze spotkanie sztabu rozpocznie się o godz. 11.

W środę znów wracamy do teatru, znów z zacięciem profilaktycznym. Znów dla młodzieży, znów przed południem i znów Teatr Króla. Tym razem dwa spektakle dla gimnazjalistów o godz. 8.30 i 10 organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. A o godz. 11 kolejne spotkanie wyznaczyli sobie słuchacze Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaplanowany na środę wykład wygłosi Maria Wojtczak, temat to „Bezpiecznie w i przy łóżeczku", a rzecz będzie, rzecz jasna, o zdrowiu.

W czwartek, nie bądźcie zdziwieni, też teatr. Tym razem Wrocławski Teatr Muzyczny zaprosi dzieci na cztery spektakle – o godz. 8.15 „Szatan”; o godz. 9.45 i 11.00 „Śpiąca królewna” i o godz. 12.15 „Sknerus”.

W piątek przez całe popołudnie szkolić się będą u nas przedstawiciele organizacji pozarządowych.
A w sobotę... ups... teatr. Tym razem teatr piosenki, bo na koncert zaprasza Marek Dyjak. Początek jego poetyckiego śpiewania godz. 18.

Zapraszamy także w niedzielę. Będzie trochę teatralnie, trochę poetycko, a na pewno kameralnie i miło. Zapraszamy bowiem na wspólne czytanie poezji pod hasłem „Wiersze na jesienną deprechę”. Pierwsze strofy zabrzmią o godz. 17.

Namawiamy gorąco!

Janusz Pawul