I Memoriał Andrzeja Drachala w Siatkówce za nami

I Memoriał Andrzeja Drachala w Siatkówce za nami
fot. Stanisław Kożuszko Amatorski Klub Siatkówki Capsle od wielu lat organizuje turniej siatkówki seniorów (powyżej 50 lat).
istotne.pl

Tegoroczna impreza rozegrana została jako Memoriał Andrzeja Drachala, zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego, trenera koszykówki i piłki nożnej, wieloletniego zawodnika Capsli.

Zaprzyjaźnione zespoły: Ricardo, Kielnia, KGHM Lubin, Szpachelki i Capsle stoczyły bardzo zacięte, ale prowadzone w sportowej atmosferze, pojedynki o puchary starosty, burmistrza miasta i wójta Gminy Zgorzelec.

Podczas uroczystego otwarcia, w którym uczestniczyli: starosta zgorzelecki Artur Bieliński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Waldemar Woźniak i zastępca wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w tym roku Andrzeja Drachala oraz ofiar zamachu terrorystycznego w Paryżu.

Zespoły KGHM Lubin i Ricardo zgromadziły po 5 punktów (stosunek setów 5:3) i odebrały puchary starosty i burmistrza za pierwsze miejsce, wyprzedzając Kielnię i Capsle. Puchar Wójta przypadł w udziale Szpachelkom, którym uczestnicy zmagań składają dodatkowe podziękowania za pyszne wypieki.

Kapitanowie zespołów wybrali najlepszą piątkę turnieju, nagrodzoną okolicznościowymi statuetkami.

Nominację otrzymały Paulina Sawicka i Agnieszka Celuch (córka Andrzeja Drachala) ze Szpachelek, Adam Herzog z Kielni, Marek Kazimierczak z Ricardo, Marek Filc z Lubina i Waldemar Bader z Capsli.

Józef Marcinów/ii