I Memoriał Andrzeja Drachala w Siatkówce za nami

I Memoriał Andrzeja Drachala w Siatkówce za nami
fot. Stanisław Kożuszko Amatorski Klub Siatkówki Capsle od wielu lat organizuje turniej siatkówki seniorów (powyżej 50 lat).
istotne.pl 0 miasto zgorzelec

Reklama

Tegoroczna impreza rozegrana została jako Memoriał Andrzeja Drachala, zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego, trenera koszykówki i piłki nożnej, wieloletniego zawodnika Capsli.

Zaprzyjaźnione zespoły: Ricardo, Kielnia, KGHM Lubin, Szpachelki i Capsle stoczyły bardzo zacięte, ale prowadzone w sportowej atmosferze, pojedynki o puchary starosty, burmistrza miasta i wójta Gminy Zgorzelec.

Podczas uroczystego otwarcia, w którym uczestniczyli: starosta zgorzelecki Artur Bieliński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Waldemar Woźniak i zastępca wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w tym roku Andrzeja Drachala oraz ofiar zamachu terrorystycznego w Paryżu.

Zespoły KGHM Lubin i Ricardo zgromadziły po 5 punktów (stosunek setów 5:3) i odebrały puchary starosty i burmistrza za pierwsze miejsce, wyprzedzając Kielnię i Capsle. Puchar Wójta przypadł w udziale Szpachelkom, którym uczestnicy zmagań składają dodatkowe podziękowania za pyszne wypieki.

Kapitanowie zespołów wybrali najlepszą piątkę turnieju, nagrodzoną okolicznościowymi statuetkami.

Nominację otrzymały Paulina Sawicka i Agnieszka Celuch (córka Andrzeja Drachala) ze Szpachelek, Adam Herzog z Kielni, Marek Kazimierczak z Ricardo, Marek Filc z Lubina i Waldemar Bader z Capsli.

Józef Marcinów/ii

Reklama